Časté otázky

Časté otázky

Mám nějaká zdravotní omezení. Mohu žádat o rekvalifikaci na obor Strážný/Strážná?

Zdravotní stav není překážkou k úspěšnému absolvování kurzu a následné zkoušky odborné způsobilosti. Při nástupu do rekvalifikačního kurzu není nutné dokládat jakákoliv potvrzení dokladující zdravotní stav. Je ale na zvážení, zda případná zdravotní omezení nebudou na překážku ve Vašem dalším profesním životě.

Mohu se účastnit kurzu a zkoušky jako samoplátce bez účasti úřadu práce?

Jistě, pokud se rozhodnete absolvovat rekvalifikaci bez účasti pracovního úřadu, pak je možné nastoupit na první volný termín ihned po uhrazení poplatku za kurz.

Mám nedokončené střední vzdělání bez výučního listu, nebo maturity. Mohu nastoupit na rekvalifikaci?

Ano, k absolvování kurzu je vyžadováno alespoň základní vzdělání. Že nemáte s tímto oborem žádné zkušenosti není vůbec překážkou. Jsme tu přeci od toho, abychom Vás vše potřebné naučili.

Opravdu nemohu vykonávat práci strážného bez patřičného vzdělání?

Český právní řád ukládá v zákoně č. 179/2006 Sb. a v zákoně č. 155/2010 Sb. platnou povinnost každého pracovníka soukromé bezpečnostní služby, případně zaměstnanců dalších organizací a podniků, kteří vykonávají činnost strážných splňovat odbornou způsobilost. Tato povinnost se týká každého pracovníka bez rozdílu typu pracovní smlouvy. Tato povinnost je v platnosti od 1. srpna 2012.